Stovyklos

Sezono uždarymo stovykla "Iš partizano dienoraščio"

2016 m. spalio 28-30 d.

    Gimnazijos skautų draugovės „Austėja“ skautai praeitą savaitgalį skubėjo į Panevėžio rajono Vadoklių kaimą. Pokario metais Vadokliai garsėjo partizanų judėjimu, buvo įsikūrusi Vyčio partizanų apygarda, todėl ir Panevėžio krašto skautų sezono uždarymo stovykla vadinosi „Iš partizano dienoraščio“.
       Daugiau nei pusantro šimto susirinkusių skautų dalyvavo orientaciniame žaidime po Vadoklius. Skautams taip pat teko garbė dalyvauti šventinėje eisenoje ir atlaiduose, skirtuose Vyčio partizanų apygardos jubiliejui paminėti. Nuostabioje miestelio aikštėje susitikome su paminko autoriumi, pynėme vainikus ir lankstėme gerveles, kurios papuošė partizanų kapus ir akmenį, skirtą  žuvusių partizanų atminimui.
         Stovykloje organizuotos veiklos mokė skautus kruopštumo ir kūrybiškumo. Teko iš makaronų atlikti pionierijos darbus, statyti stovyklai vartus. Žaisdami žaidimus skautai mokėsi komandinio darbo, miklumo. Dalyvaujant viktorinoje „Iš partizano dienoraščio“ teko pritaikyti jau turimas žinias, prisiminti stovyklos metu matytą filmą.
           Ši stovykla buvo didelis iššūkis naujiems nariams, kurie pirmą kartą stovyklavo. Jos metu jie galėjo įsitikinti, kad skautiška veikla visapusiškai aktyvi, įvairi ir įdomi, reikalaujanti  atsakomybės, kūrybiškumo ir gebėjimo pasitikėti savimi.
Joninių tradicijos skautų vasaros stovykloje "Rasakritis"

2016 m. birželio 19-23 d.

     Laikas Panevėžio krašto skautų vasaros stovykloje „Rasakritis“ pralėkė labai greitai. Birželio 19–23 d. į Panevėžio rajone esančią Vilktupio poilsiavietę sugužėjo virš šimto Panevėžio, Rokiškio rajono ir miesto skautų. Stovykla jiems pasiūlė įvairiausių veiklų ir iššūkių. Teko pabendrauti su vienuolėmis, atvykusiomis iš Argentinos ir Amerikos, ir išmokti iš jų naujų žaidimų. Be to, išbandėme savo ištvermę, akies taiklumą, kūno miklumą dalyvaudami kareivių trasoje, kurią mums paruošė Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariškiai. Dalyvaudami šventose mišiose pagerbėme Rasas, Jonus ir Janinas. Kai kurie skautai tikriausiai pirmą kartą sužinojo, kas yra kupoliavimas, sesės pirmą kartą pynėsi vainikėlius ir tikėdamos legendomis juos žaismingai mėtė į vandenį. Vakarodami prie laužo visi draugiškai dainavome Joninių sutartines. Tikėdami stebuklais leidomės ieškoti paparčio žiedo.

O kokia gi skautų stovykla be tradicinių pionierijos darbų, įžodžių davimo, krikštynų ir skautų pasišnekučiavimų?
Stovykloje dalyvavo daug naujų vaikų, kurie nepabijojo palikti namus ir bent trumpam pamiršti savo kompiuterius. Jie nepabūgo lietaus ir gamtoje laukiančių iššūkių, visi aktyviai įsitraukė į veiklas.
Ši stovykla suteikė skautams daug gerų emocijų, naujų pažinčių, mokė būti patriotais ir saugoti savas tradicijas.
Žiemos stovykla "Ledinė skautiada"

2015 m. gruodžio 18-19 d.

    Gruodžio 18-19 dienomis nors ir be sniego nuaidėjo Panevėžio krašto Gabijos draugovės organizuota dviejų dienų žiemos stovykla "Ledinė skautiada". Joje skautai praleido pakankamai aktyvų ir šventinį laikotarpį. Aktyviai sportavo, gamino kalėdines dovanėles, kepė sausainius,kūrė kalėdines dainas ir žinoma vaidino.
Tai puiki galimybė pabūti kartu su bendraminčiais, pasikalbėti apie šventes ir tradicijas šeimose.
Nevėžio tunto organizuojama skautų sezono uždarymo stovykla "Purpurinis vakaras" 

Spalio 2-4 d. vyks Panevėžio r. Vilktupyje.

Panevėžio krašto skautų sezono atidarymo stovykla Rokiškyje


            Pagaliau sulaukėme sezono atidarymo. Kovo 28 dieną Panevėžio miesto skautai , Panevėžio rajono Velžio gimnazijos draugovės „Austėja“  ir Krekenavos M. Antanaičio gimnazijos draugovės „Aušrinė“ skautai skubėjo į Panevėžio geležinkelio stotį. Iš ten visi pajudėjome į Rokiškį. Rokiškyje mus pasitiko Jurgio Kairio draugovės patyrę skautai, kurie rodė kelią iki J. Tūbelio progimnazijos, kurioje mes ir buvome apsistoję tas dvi lietingas dienas.

10-oji Šiaulių krašto skautų Žiemos Olimpiada

Vasario 28 dieną mūsų gimnazijos patyrę skautai traukinuku skubėjo į Žiemos Olimpiadą. Dviejų dienų olimpiadą organizavo Šiaulių krašto skautai Šiaulių Didždvario gimnazijoje. Programa abi diena buvo labai aktyvi, reikalaujanti ištvermės, sumanumo ir gebėjimo dirbti komandoje. Panevėžio krašto skautų komanda grįžo iškovojusi ne vieną medalį.
Džiaugiamės sėkme !
Žiemos stovykla "Eurų medžioklė"Vasario 6-7 dienomis vykome į Panevėžio K. Paltaroko gimnaziją. Joje įsikūrusi skautų Tumo Vaižganto draugovė organizavo dviejų dienų žiemos stovyklą "Eurų medžioklė". Dalyvaudami stovyklos programoje prismedžiojome tikrai daug eurų. Juos išleidome paskutinę dieną dalyvaudami aukcione.

Stovykla buvo aktyvi, įdomi ir prasminga. Mes ne tik papildėme savo žinias apie eurą, bet ir susiradome daug naujų draugų, bei išbandėme savo miklumą įvairiuose konkursuose.Stovykla "Gabijai 20"

Spalio 17-18 d. Panevėžio krašto skautai skubėjo į jubiliejinį renginį Panevėžio "Minties" gimnazijoje. Panevėžio krašto Skaistakalnio tunto draugovė "Gabija" minėjo jau 20-ąjį gimtadienį.
Šventėje dalyvavo vyriausia Panevėžio krašto skautė, sesė Gražina, Lietuvos skautijos vyr. skautininkė Ieva Žilinskienė, gimnazijos direktorius, mokinių savivaldos atstovai ir daugiau nei 150 skautų.


Stovykla Puziniškėse, G. Petkevičaitės-Bitės gimtinėje

Stovykla buvo skirta G. Petkevičaitės-Bitės 5 -ąjam gimtadieniui. Šioje stovykloje ne tik šventėme gimtadienį, bet ir mokėmės specialybių, lankėmės rašytojos muziejuje, kuriame gėrėme skanią vaistažolių arbatą ir rašėme žąsies plunksna.
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą